Máte rádi bylinky? Umíte plně využít jejich potenciál? Možná ano, ale možná o některých bylinkách nevíte, k čemu jsou vlastně užitečné. Za zmínění určitě stojí aloe vera. Patří mezi rostliny, které mají velmi hojivé účinky. Aloe se používá v celé Evropě. Právě pro své hojivé účinky je přidávána jako přísada do krémů a olejů. Pěstujte aloi doma je to velmi jednoduché. Budete ji mít hned po ruce v případě potřeby. Můžete ji využít při popáleninách, drobných poraněních. Pokud trpíte pálením žáhy, dejte si lžičku gelu z aloe, žaludeční sliznice se vám určitě zklidní. Účinky této byliny můžete dokonce využít i při celulitidě, redukční dietě nebo jen pro detoxikaci organismu.
bazalka v košíku
Bylinkou, kterou mnozí z nás běžně využívají k přípravě pokrmům, je bazalka. Věděli jste, že kromě toho, že slouží jako koření, má mnoho léčivých účinků? Tlumí křeče, podporuje chuť k jídlu. Pozitivně dokonce působí proti migréně. Odvarem z bazalky můžete léčit oděrky a drobná poranění. Navíc si ho úplně jednoduše připravíte doma.
Dvě hrsti lístků bazalky zalijte čtvrtlitrovým hrnkem horké vody a nechte přes noc vylouhovat. Druhý den můžete použít.
květ v čaji

Po bazalce můžete sáhnout i při nespavosti. Uvařte si bazalkový čaj a přidejte do něho meduňku, třezalku nebo mateřídoušku. Uvidíte, že se vám bude hned lépe usínat. Jednou z nejoblíbenějších bylinek je máta. Nejčastěji se používá ke zklidnění bolavého žaludku, ale tím její využití zdaleka nekončí. Chcete-li si připravit chladivou a osvěžující koupel, přidejte si do vody několik snítek máty. Tato koupel vám pomůže i při nachlazení. Při bolesti a krvácení dásní vplachujte ústní dutinu odvarem z máty. Jako bonus budete mít svěží dech. Máta patří dokonce mezi afrodiziaka. Můžete ji smíchat s meduňkou, která sníží tlak, uklidní mysl, zmírní úzkost a deprese, stejně jako levandule.