1.       Voda, voda, a ještě jednou voda

Hydratace je v letních měsících nesmírně důležitá pro celé lidské tělo. Pleť není žádnou výjimkou. Hydratovat svou pokožku formou pití obyčejné vody (tzv. vnitřní zavodňování), je to nejzákladnější, co můžete udělat, a to nejenom právě v létě. Člověk by měl denně vypít v průměru kolem tří litrů vody a se zvyšující se tělesnou aktivitou a teplotou vzduchu by se toto číslo mělo zvětšovat. Při plnění tohoto bodu vám poděkuje nejen vaše pleť, ale celé tělo!
sedět na pláži

2.       Opalovací krém i na obličej? Přesně tak!

Spálená záda potkala během léta snad každého. Kůže na obličeji je však ještě citlivější a je opravdu nutné ji dobře chránit. Existuje spousta přípravků, které jsou určené právě pro obličej. Pokud je vaše pokožka citlivější, rozhodně se nebojte a sáhněte po přípravcích s SPF 50. Tím rozhodně nic nezkazíte!

3.       Důkladné čištění

Čištění pokožky je potřebné jak v létě, tak v jiných ročních obdobích. Při vysokých teplotách je to však snad ještě důležitější. Tělo se ochlazuje a vytváří pot, který ucpává póry. Stejně tak se na pleti objevuje více odumřelých buněk, kterých je potřeba se důkladně zbavit. Ráno i večer pleť důkladně vyčistěte za pomocí svého oblíbeného pečujícího prostředku. A nebojte se jednou týdně do této procedury zapojit i peeling pro důkladnější čištění.

4.       Vnější hydratace

V prvním bodě jsme si řekli, jak důležité je samotné pití. Neméně důležitá je však i hydratace pomocí krémů. Může se to zdát zvláštní. Člověk se potí a hlavně T-zóna může být mastnější než obvykle. Právě kvůli tomu je však v létě o to nutnější důkladné čištění pokožky a poté její dostatečná hydratace. Ideální je tedy zvolit lehčí, hydratační krém. Vaše pleť bude zářivá a zdravá.
rozprašovací krém

5.       Dejte své pleti dovolenou

Dovolená k létu patří a není důvod, proč by si ji neměla užít i vaše kůže. Pokud se bez make-upu neobejdete, zvolte lehčí variantu, která bude méně zatěžující. To nejlepší, co však můžete udělat, je dát si od dekorativní kosmetiky pauzu úplně, a to alespoň na týden. Výsledky uvidíte během pár dnů. Léto bez make-upu je snad to úplně nejlepší, co si můžete dopřát!