Kuchyňskou linku je třeba vnímat jako pracoviště, není to relaxační zóna, kde stačí jen intimní osvětlení pro navození klidu a pohody. Pro práci s ostrými nástroji potřebujeme především dobře vidět, při dostatečném světle také dobře rozpoznáme kazy na potravinách, hnilobu a plíseň na ovoci a zelenině. Je to místo, kde nejen krájíme pečivo, ale také vážíme a odměřujeme suroviny, mícháme ingredience, vaříme, smažíme, pečeme a provádět tyto činnosti v pološeru by jistě nepřineslo požadovaný výsledek.kuchyňská linka

K osvětlování kuchyňského pracoviště jsou nejvhodnější LED diodová svítidla. Neobsahují rtuť a při úderu pouze prasknou a nerozbijí se na tisíc kousků jako skleněné baňky žárovek a zářivek. Nejčastěji se instalují v podobě LED zářivek pod linku https://www.lightpark.cz/led-zarivky/ anebo pásků.

Zářivka pod linku

Životnost – jedním z důvodů, proč dát těmto svítidlům přednost, je jejich extrémně dlouhá životnost. Výrobce garantuje délku provozu přesahující 25 tisíc hodin a s ohledem na počet hodin denního provozu jde řádově o desítky let.
Zahřívání – na rozdíl od jiných typů svítidel, jako jsou kompaktní nebo lineární zářivky, se tyto světelné zdroje nepřehřívají, je to dáno samotnou technologií. Zahřívá se pouze vinutí cívky transformátoru napájecího zdroje, který je umístěn na okraji tělesa. Jde však pouze o slabý zdroj tepla.
Jednoduchá montáž – svítidla jsou dodávána na trh jako kompaktní celek, stačí je připojit do sítě přívodním kabelem. Vypínač je umístěn na zářivkovém tělese a součástí výrobku jsou i montážní úchyty pro připevnění na kuchyňskou linku či na zeď.osvětlení kuchyně
Volba barvy světla http://rymovac.cz/zah%25C5%2599%25C3%25ADv%25C3%25A1 – jedním z nejdůležitějších kritérií je možnost zvolit si takovou barvu bílého světla, která vám vyhovuje. Základ tvoří neutrální bílá o teplotě chromatičnosti 4000 K. Přibližuje se dennímu slunečnímu záření v odpoledních hodinách a v kuchyních se objevuje nejčastěji. Studená bílá pak zvyšuje bdělost a soustředění při práci, naopak teplé odstíny navozují klid a v pozdních večerních hodinách neblokují tvorbu melatoninu. Osvětlovací tělesa lze také vzájemně kombinovat a zapínat je podle momentální situace podle toho, jaká barva světla vám v tu chvíli více vyhovuje.