Ano, i ten největší vrchol vašeho domu přeci jen k vašemu domku patří. Každou zimu nebo dokonce podzim ho využíváte, ale nevíte, v jakém je stavu a jak vypadá zevnitř. Naprostá většina vlastníků domků s komíny jeho čistění neřeší do doby, dokud s tím není problém. A tím problém myslím s velkým P.
Může se velice jednoduše stát, že po zanedbání kontroly a čistění vám vzplanou saze, které vás v krajních případech mohou ohrozit i na životě. Po letech zanášení kouřem se není čemu divit. Zejména pokud stále ještě topíte starým kotlem na uhlí.
zasněžené střechy
Nenechávejte svůj komín osudu a využijte služby kominíků, kteří se o celkové čištění a kontrolu komína postarají. Existují i jedinci, kteří si zkouší čistění komínů provést sami. Samozřejmě by neměli! Sice ušetříte pár korun za kominíka, ale může vás tento manévr stát dokonce i život, protože nemáte dostatečné jištění a hlavně kompetenci. K tomu se vám samotným nepodaří komín vyčistit a saze si můžete zanést hlouběji do nepřístupných míst.
Kde si sehnat kominíka? Profese kominík není v dnešní době tak častá a populární, ale přesto si jistě najdete ve svém okolí někoho, kdo vám může službu čistění poskytnout. Můžete hledat na internetových stránkách, nebo se zeptat svých známých a telefonicky se domluvit. Nebuďte překvapeni, když kominík bude potřebovat zavítat do vaší domácnosti. Je to proto, aby se snáze dostal na střechu, pokud tedy na půdě, nebo v horním pokoji, máte okno na střechu.
pták na střeše
Jak už bylo několikrát zmíněno, nečekejte, než přijde problém! Pokud se vám nikdo na komín nedíval déle jak dva roky, ihned vyhledejte odborníka a vy můžete v zimě s klidným srdcem odpočívat v teple. Nejlepší sezónou na kominíky je léto a jaro. Tyto dvě období jsou tepelně příjemná a pobyt na střeše je méně nebezpečný než třeba v zimě na zmrzlém sněhu. Využijte těchto služeb a třeba vám přinese i trochu toho štěstíčka.