Když se v prosinci roku 1934 narodilo do závodnické rodiny po starším chlapci malé děvče, v podstatě mu byla rychlost předurčena. V jedenácti letech usedla malá Patricia Mossová za volant Jeepu, jenž ji starší bratr Stirling naučil řídit. Na rodinné farmě se dokázala ve voze prohánět, o šest let později bravurně řídila Land Rover a následně dostala darem ojetý Morris Ten roku výroby 1936. V té samé době ale mladá Pat patřila mezi nejlepší britské jezdkyně parkurového ježdění na koni.

číslo na autě

Závodit začala již v osmnácti letech a v roce 1954 si pořídila Triumph TR2. Přestože byla úspěšná, manažer továrny odbyl její žádost o částečnou úhradu nákladů při účasti v závodě RAC Rallye 1955. Nakonec uspěla až u konkurence značky MG koncernu BMC. Společnost jí nejenom platila výlohy, ale také věnovala tovární roadster MG TF 1500. Jako nejúspěšnější žena a člen týmu vůbec, jezdila pod záštitou této společnosti ještě dalších sedm let. Po roce 1958 vybojovala v ženské kategorii premiérový šampionský titul a o dva roky později porazila poprvé všechny muže v nejnáročnějším evropském závodu, co se vytrvalosti týče, a to na vzdálenost 3500 kilometrů. Obdivuhodné výkony podala, i když v ne v příliš spolehlivém voze Austin Healey 3000. Také vítězství v počtu mezinárodních závodů v kategorii Mini Cooperu vedla ona. Než definitivně přešla k Saabu, vyzkoušela i řízení vozu Ford Cortina. Kariérově ale dávala přednost Renaultu Alpine a Toyotě, přičemž společně s Lanciií vyrážela vstříct silnicím Monte Carla.
kostkovaná vlajka

Svého muže, Erika Carlssona, potkala při závodech v roce 1961. Osudové setkání zajistio to, že Pat ochotně zastavila při něhodě Erikova vozu a ochotně mu půjčila rezervní kolo. Bronzové místo vyhrála o rok později v náročné Východoafrické Rallye. Za Erika se provdala krátce na to a přešla ke společnosti Saab. Když za jednu sezonu zvládla jedenáct závodů, v Monte Carlu dojela krásné páté místo. Napřesrok vybojovala třetí místo i přes nepřízeň počasí, kdy byla silná vánice. Až do konce svého života, který ukončila rakovina v roce 2008, závodila Patricia Mossová nejeom za volantem, ale také v sedle. Lásku ke koním zdědila i její dcera Susan Rawdingová.