Brazilské ořechy

 

Jíst jen tři z těchto výživných ořechů stačí na to, abyste dostali doporučené denní množství selenu – klíčového minerálu potřebného pro boj s depresí, podrážděností a úzkostí. Uchovávejte je po ruce na snídani v poledne nebo odpoledne, nebo je nakrájejte a posypte je na vrchol vaší snídaně, salátu nebo smažte!
solené mandle

Vločky

 

Neplatí, že se vločky jedí pouze na snídani – oves je skvělý nálada booster. Tyto komplexní sacharidy se v těle uvolňují postupně, takže máte o energii postaráno opravdu na dlouhou dobu. Namísto od sladkostí, které vás nakopnou spíše jen krátko-době a poté vás únava stejně dožene.
pomerančová šťáva

Přidejte půl šálku nevařených vloček na 1 šálek mandlového mléka. Ohřívejte na sporáku po dobu 5 minut, nebo je zakryjte v mikrovlnné troubě po dobu 2 minut, abyste šetřili čas. Přidejte jakékoliv konečné úpravy, jako jsou ovoce, ořechy, med, nebo všechny tři!

Losos

 

Losos je plný Omega-3 mastných kyselin, které pomáhají zlepšit deprese a nízkou náladu. Snažte se získat alespoň jednu porci vážící asi 140 g týdně. Chutná skvěle marinovaný v sójové omáčce a podávávaný s grilovanou, nebo smaženou zeleninou. Nebo proč nezkusit uzený losos a vejce, jako velmi zdravou snídani!

Tmavá čokoláda

 

Samozřejmě, že jakákoliv čokoláda nás dělá šťastnými. Podle odborníků, jíst dva malé čtverečky čokolády obsahující alespoň 70% kakaa způsobuje, že se mozku uvolní endorfiny a zvýší hladinu serotoninu – což zpomaluje produkci stresových hormonů a snižuje úroveň úzkosti.

Čočka

 

Čočka pomáhá mozku produkovat více chemického serotoninu, který je klíčovým prvkem šťastné mysli. Pokud máte nedostatek serotoninu, jste mnohem citlivější na úzkost, deprese a problémy s trávením. Jsou také skvělé pro zvýšení hladiny železa – další bonus!

Pokuste se vyměnit za obvyklou rýži, brambory nebo těstovinový prášek za půl šálku (na osobu) čočky. Jakýkoliv druh je lahodný, ale náš oblíbený je Puy – nejdříve je nemusíte namočit. Mají také skvělou ořechovou chuť.