Jestliže se vám podaří najít takového životního partnera, který vás nezklame, je na něho spolehnutí a je při vašem boku i v nesnázích, pak si můžete gratulovat. Každý takové štěstí nemá, ovšem jsou i jiní partneři, na které spolehnutí je, a kteří jsou při ruce pokaždé, když je potřebujeme. Jedním z nich je i mořská sůl. Je natolik užitečná, že bychom si mohli některé její benefity ve stručnosti zopakovat.

miska se solí

Příprava pokrmů – vánoční pohádku „Byl jednou jeden král“ vám jistě nemusíme připomínat, zná ji snad každý a každý také chápe onu pointu. Bez soli by mnoho pokrmů nebylo vůbec k jídlu a na takový oběd by se jistě nikdo netěšil. Mořská sůl je navíc v tomto ohledu bohatá na minerální prvky a je vhodnější, než sůl rafinovaná, která je těchto prvků zbavována.

mořská sůl

Průmysl – průmyslová výroba se bez soli, tedy chloridu sodného, neobejde např. při výrobě papíru, ve sklárnách, výrobě kosmetických přípravků a mýdel, a dokonce i v hutnickém průmyslu. Je to jedna z nejdůležitějších chemických surovin, která je naštěstí dobře dostupná a levná.

Sůl pro solinátory – nízká cena mořské soli hraje do karet i provozovatelům bazénů, kteří z toho těží u desinfekce vody. Rafinovaná mořská sůl se tu využívá v zařízení zvaném solinátor, který solný roztok rozkládá na ionty chlóru a sodíku a chlór se pak stává důležitým prvkem pro likvidaci patogenních mikroorganismů. Uvádí se, že tento způsob „chlorování“ vody je šetrnější, než pomocí tablet chlornanu sodného.

Posypový materiál – posypat solí si můžete nejen chleba, ale i chodník. Tam, kde to neohrožuje okolní přírodu, je toto řešení jedním z nejvýhodnějších, neboť sůl se v přírodě rychle rozkládá a v zásadě není toxická, jako např. močovina. Někde je navíc posypový písek velkou komplikací, což jsou případy, kdy písek může abrazivním působením poškodit podlahové krytiny.