Baví vás zvelebování interiéru a přemýšlíte, čím byste ještě mohli oživit právě svou domácnost? Zkuste to se starožitnými kousky, které znovu ožívají.

Malovaný nábytek oživí vaši domácnost – Zkuste starožitnosti přinést i do moderního interiéru!

Pokud si myslíte, že starožitnosti a malovaný tradiční nábytek už dneska paří jen do muzejních sbírek nebo do sběru, jste na omylu. Pokud fandíte staršímu nábytku a máte rádi klasiku či historii, klidně si nějaký takový skvost přineste i k sobě domů. Vůbec nevadí, že máte domácnost moderní, i moderní věci totiž mohou starožitnostem slušet, jen se musí vědět, jak na to.

pexels-photo-7319337

Tradice a kvalitní výroba

Dříve sice nebylo nábytku tolik a lidé neměli domácnost přehlcenou nejrůznějšími věcmi, ale za to byl nábytek kvalitní a vždy ručně vyráběný. Láska ke starožitnostem se tak i dodnes drží hodně lidí a není divu. Starožitné a ojedinělé kousky nábytku už doma jen tak někdo nemá a vůbec nezáleží na tom, zda jde o nábytek zděděný po babičce nebo o kousek z blešího trhu. Dokonce se i dnes najdou firmy, které se tradiční výrobě nábytku stále věnují, tento nábytek je vyráběn u nás v České republice a je často i ručně malovaný. Pokud vás to láká, zpozorněte, i do moderní domácnosti si můžete nějaký takový skvost přinést a nemusí to vůbec působit rušivě či kýčovitě.

Umění se musí hýčkat

Malovaná skříň uprostřed obývacího pokoje nebo ložnice v dnešní době? Jasně, proč ne. Možná by vás překvapilo, jak dobře k sobě mohou starožitnosti a dnešní nábytek sedět. Stačí se zamyslet nad umístěním, nad barevnými kombinacemi a doplnit interiér vhodnými doplňky. Není neobvyklé vidět například u staršího masivního stolu moderní židle, stejně tak můžete mít moderní sedací soupravu a přitom si dopřát jeden starožitný kousek v podobě kvalitně provedené a ručně malované skříňky. Když pak atmosféru umocníte vhodnými doplňky, vytvoříte zajímavý kontrast a rozbijete nudu, kterou občas moderní a fádní nábytek představuje.

pexels-photo-1095601

Pokud si ale už pořídíte nábytek, který je skutečným uměním, nemusí to být zrovna levná záležitost, a proto je dobré se o takový nábytek i náležitě starat. Pozor na mechanické poškození a opatrní buďte i při běžném úklidu. Víte, že starožitnosti nesnesou například vodu? Na kvalitní nábytek tak berte jedině vosk a to nejlépe ten přírodní, tedy včelí.

Malovaný nábytek se hodí ale i na chalupy a do starších stavení. Kouzlo dob minulých vás naprosto uchvátí.