Při údržbě vaší zahradní koupací nádrže se v žádném případě neobejdete bez mnoha užitečných pomocníků. Ať už to budou ti, kteří budou fungovat automaticky, a nemusíte se jejich práce ani účastnit, nebo ti, které budete muset vzít do ruky a o vše potřebné se s jejich pomocí postarat.

vysavač

K bazénům totiž neodmyslitelně patří i bazénové příslušenství a jediný bazén, které se bez něj a bez pravidelné důkladné péče obejde, je dětský nafukovací bazének o objemu několik málo desítek litrů vody, které budete den, co den obměňovat. A pokud ne, tak pravděpodobně i zde sáhnete minimálně po chlorových tabletách.
Každopádně zpět k zahradním bazénům průměrné velikosti, ať už jsou to ty nafukovací anebo podzemní.

Čím větší bazén, tím více práce s ním budete mít, to je snad všem jasné, takže pokud si nebudete platit nějakou firmu, která se o profesionální údržbu postará za vás, tak budete všechno muset zajistit vy sami spolu s vašimi technickými a chemickými pomocníky.

Nicméně ať už máte v plánu cokoli, tak se vždy vybavte kvalitní krycí plachtou a před vstupem do bazénu se vždy důkladně osprchujte, protože jedině tak si ušetříte práci s čištěním bazénu do budoucna.

čištění bazénzu

Řekněmě si ale na rovinu, že i když se budete snažit, seč budete moci, tak nějaké znečištění se do vody vždy dostane. A právě zde přicházejí na scénu praktičtí pomocníci, bez kterých se neobejdete. K těm v první řadě patří kvalitní filtrace, která svým výkonem musí odpovídat objemu vody v nádrži. Mnoho různých nečistot ovšem můžete odstranit i vy sami, manuálně. K tomu se skvěle hodí síťka do bazénu, a především vysavač do bazénu, ať už vsadíte na ten ruční anebo automatický. Rychle a efektivně se s jeho pomocí zbavíte všech různých shluků drobných i mikroskopických nečistot, především těch, které se u dna objeví po použití vločkovače, a které byste pouze s pomocí filtrační jednotky odstraňovali zbytečně dlouhou dobu.