Každý majitel rodinného domu nebo rekreační nemovitosti se bude jednou zabývat myšlenkou, jak upravit svou parcelu, aby byla funkční a zároveň vzhledově zajímavá a pohledná. Součástí tohoto procesu jsou i chodníky a chodníčky, které je třeba něčím vydláždit. Mohou to být betonové bloky, zámková dlažba, keramické dlaždice a také velmi často jsou to kameny v podobě venkovní kamenné dlažby.

Dáte-li přednost právě tomuto řešení, jaké výhody z toho vzejdou vůči jiným materiálům?

Kameny jsou velmi kompaktní – o pevnosti kamenů v přírodě nikdo nepochybuje, každý dobře ví, jak dlouho tu stojí kamenné hrady a zámky. Venkovní kamenná dlažba se tedy zpravidla buduje s ohledem na to, že se po ní budou procházet generace vašich následníků. Rozhodně to není volba na pár let, kdy se kameny rozpadnou, a vy budete nuceni celý proces výstavby dlažby zopakovat.

kamenná věž

Nekloužou – kamenná dlažba za příznivých okolností neklouže tak, jako glazura některých dlaždic. Samozřejmě je nutné zvolit optimální druh kamene, např. pískovec, rulu, porfyr nebo žulu, a zároveň zvolit vhodnou povrchovou úpravu.

kamenná dlažba

Krásně vypadají – co naplat, ať se budete snažit jakkoli o efektní vzhled vašich chodníčků a budete je dláždit betonovými segmenty, bude to vždy beton. Nikdy nedocílíte takové krásy jedinečných tvarů a povrchové struktury, jakou nabízí přírodní kameny. Ať už si vyberete jakýkoli minerál, každý vás dokáže oslovit.

Přijímají teplo od sluníčka – kameny mají vysokou absorpční schopnost přijímat energii ze slunce a toho můžete využít i vy, až se po nich budete venku na zahradě procházet. Vyzujte boty a našlapujte bosky, je to velmi zdravé a přírodní kámen vás v tomto ohledu nezklame. Můžete se díky němu nabíjet teplem, které pochází z přirozeného zdroje, navíc jsou kameny nealergické a neublíží svým dotekem nikomu, ani malým dětem a seniorům.