Máte rádi oříšky, ale i přesto jich příliš moc nesníte? Nejste zvyklí zařazovat oříšky na svůj jídelníček? Možná je nejvyšší čas to změnit. Má to výhody.

Nezapomínejte na oříšky ve svém jídelníčku – Proč je dobré konzumovat mandle třeba každý den?

Určitě víte, že oříšky jsou zdravé, obsahují velmi cenné látky, a i když to s nimi také není dobré přehánět, konzumovat bychom je měli nejlépe každý den. Doporučuje se jíst jen pár oříšků za den, ty se dají dost dobře zařadit ke snídani nebo je můžete mít jako výživnou a dobrou svačinku. Je v podstatě jedno, který druh oříšků, si oblíbíte. Určitě patří ale právě mandle k těm nejoblíbenějším druhům ořechů. Známe je jako obalované v čokoládě, slané a pražené, ovšem nejlepší je, dát si je jen tak. Obyčejné mandle bez příchutě mají totiž mnoho cenných vlastností.

mandle neloupané

Jen pár kousků postačí

Mandle se na stole objevují docela často, bohužel obvykle jsou už nějak upravené, jsou ochucené, slané či sladké. Pak už ale tolik zdravé nejsou. Naopak je lepší konzumovat mandle v jejich přirozené podobě, mandle můžete jíst loupané či neloupané ale každopádně by měly být neochucené. Mandle neloupané vesela-veverka můžete jíst jen tak, můžete si je přidat do oblíbeného jogurtu či ovesné kaše a nezkazíte nic tím, když je přidáte například i do ovocného salátu. Pokud vám slupka vadí, mandle je možné jednoduše spařit a tak slupku snadno odstraníte.

Mandle jsou plné antioxidantů, jsou velmi zdravé a ochrání spolehlivě například i srdce a mozek. Zlepšují kvalitu vlasů, nehtů i pokožky a také zubů. Pozor však na množství. Opravdu vám postačí, když denně sníte jen několik kousků mandlí, co se vám do dlaně vejdou.

mandle jako součást snídaně

Předem namočit

Ořechy jsou ale sice zdravé, mají však nevýhodu v tom, že bývají těžko stravitelné. Navíc se spousty látek v nich obsažených, aktivují až poté, co se namočí do vody. Proto se naučte oříšky ještě před konzumací namočit na několik hodin do obyčejné vody. Lépe oříšky strávíte a navíc přijmete více prospěšných látek, které se v nich nacházejí.

Dáte si oříšky zítra ke snídani? Určitě se to zkuste naučit.