Potíže s prostatou mohou být velmi nepříjemné. Pokud jste muž, určitě víte, že tyto potíže se nevyhýbají téměř žádnému muži v pokročilejším věku. Kolem čtyřicátého roku života se obvykle ozývá prostata poprvé. Někdo samozřejmě za celý život nezažije žádné potíže s touto částí těla, ale bohužel je pravděpodobné, že podobné potíže se vám nevyhnou. Někdy jsou to potíže, které nejsou příliš závažné, někdy se jedná bohužel o vážné problémy, které už je nutno řešit třeba chirurgickou cestou. Chraňte svoji prostatu a nezanedbávejte prevenci, která je podstatná v tom, aby byla léčba co nejsnadnější a nejúčinnější. U takových onemocnění, jako je třeba rakovina prostaty, je prevence jednou z nejdůležitějších věcí vůbec.

zelenina

Jak tedy na prevenci?

Začít můžete životním stylem. Určitě víte, že zdravý životní styl má vliv na spoustu onemocnění a jejich prevenci, a nejinak je tomu i u onemocnění prostaty. Zaměřte se na to, aby byl váš jídelníček v souladu se zdravým životním stylem. Hodně ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků. Vyhýbejte se naopak živočišným tukům, červenému masu a rozhodně alkoholu. Pravidelný pohyb je pro vaši prostatu a její zdraví taky velmi důležitý.

kopřivy

Pro vaši prostatu je také skvělé, pokud budete pravidelně užívat bylinky. Existují bylinky, které mají na naši prostatu skvělý vliv. Je to například vrbovka malokvětá, kotvičník zemní, kopřiva dvoudomá nebo saw palmeto. Případně si můžete zakoupit bylinný komplex, který v sobě sdružuje všechny nejúčinnější bylinky na vaši prostatu, například bylinky na prostatu erectmax.cz. A samozřejmě, nesmíme zapomínat na preventivní prohlídky. Preventivní prohlídky prostaty jsou doporučené od padesátého roku života, ale spoustu odborníků míní, že je s nimi lepší začít již po čtyřicítce. Prohlídka může odhalit onemocnění prostaty již v zárodku.