Každý z nás má na život jiný pohled, odlišné požadavky a také touhy. Je to dobře, jen si představte, jak by to vypadalo, kdybychom se všichni hrnuli do stejných věcí a příležitostí. Stejné je to s bydlením. Každému bude vyhovovat něco úplně jiného. Někdo bude raději celý život bydlet v nájmu, jelikož se necítí na to, že by se měl starat o celý dům nebo případně ani se nechce zadlužit na dlouhou řádku let. Jiný zase chce mít soukromí a žádný zásah třetí osobou do uspořádání životního stylu.

luxusní obchod

Nebojí se závazků a je přesvědčený, že touha po nezávislosti a svobodném bydlení není tak složitá. Pokud zůstanete u snu a touze, tak můžete mít i pravdu, problém začne v té době, kdy se rozhodnete zajít na bankovní institut. Banka je totiž první místo, kam se vydáte zeptat na hypotéční úvěr, případně na jinou možnost financování. Pokud je u klienta nebo žadatele dobrá bonita, banka nebude mít problém za jistých podmínek smlouvu uzavřít. Překazit to ale může záznam v registru dlužníků. Banka v tomto případu s vámi úvěr neuzavře a nezbývá, než hledat jiné východisko.

palec nahoru

Dostat se do registru není těžké

Abyste měli záznam u svého jména, bývá skutečně jednoduché, mnohdy totiž ani o tom nevíte, že se tak stalo a při požádání o jakýkoliv úvěr pak nevěříte svým uším. Stačí dlouhodobě splácet své závazky se zpožděním. Také můžete být v prodlení se splacením dvou po sobě jdoucích měsíčních splátek. A problém je na světě. Velmi jednoduchá cesta dovnitř a horší jak z toho ven, jelikož každý registr uchovává záznam třeba až po dobu pěti let. Ovšem za pět let se může stát mnoho věcí, hlavně ten váš domeček na vás rozhodně čekat nebude. Pláč, vztek a podobné projevy zde nepomohou, ale cesta přesto existuje.

ukazovat na smlouvu

Nebankovní společnost

Pokud máte představu o lichvářství a to jen pouze proto, že to není banka, tak si nejprve zjistěte něco o tomto sektoru. Možná totiž pouze americká hypotéka bez registru vám nyní může pomoci získat váš sen. Touto cestou se mohou vydat i podnikatelé, kteří mají nižší příjmy, přesto vědí, že úvěr zvládnou v pořádku a včas splácet. Finanční specialisté dokážou žádost posoudit velmi rychle a navíc vyhodnotit pro vás to nejlepší, co v dané situaci zvládnete. Záznam v registru dlužníků je rozhodně nezastaví. Navíc tento sektor dokáže nabídnout i podobnou úrokovou sazbu jako banka. Existuje ještě nějaký důvod proč to nezkusit? Rozhodně ne.