Koupit si novou pohovku rovnou i s křesly vás může vyjít na pěknou sumičku. Nechcete-li však utrácet, můžete si pořídit alternativu ve formě vaků.

Kupte si kvalitní pytle nejen do obýváku

Když se řekne obývací pokoj, každý si hned představí obývací stěnu, konferenční stolek, televizi a samozřejmě i sedací soupravu. Ta obvykle patří mezi dominantní prvky tohoto pokoje a co víc, většinou i je nejdražším vybavením obýváku. Nemusí tomu tak být vždy, ale v případě, že si pořídíte nějakou levnou variaci, spíše dříve, než později zjistíte, že takováto investice byla chybná. Samozřejmě to hned neznamená, že se začne pohovka s křesly po pár letech rozpadat, ale neočekávejte kdovíjak skvělé pohodlí. Chcete-li mít něco komfortního, musíte si hodně připlatit.

Sedící pár

To samozřejmě platilo ještě donedávna, ale dnes již tomu tak není. Už to není volba mezi pohovkou a sezením na koberci, ale mezi pohovkou, kobercem a sedacím pytlem. Název, ale ani jejich vzhled, nevypadá jako nic extra, ale nenechte se mýlit. Toto poměrně moderní bytové vybavení si můžete s časem docela zamilovat.

Komu jde o kvalitu za více než rozumnou cenu, ten po vacích bezpochyby sáhne. Jedná se velice výhodnou koupi, o které nemusíte dlouho přemýšlet. Pytle lze použít k pohodlnému sezení nejen v obývácích, ale prakticky kdekoliv. Menší verze jsou vhodné i pro děti. Nemusíte se bát, že by se s jejich používáním zničili záda. Je tomu právě naopak, jelikož se jedná o ergonomické výrobky, které dokáží každému jednotlivému uživateli vytvořit dokonalý komfort, ovšem bez zbytečných svalových dysbalancí. Dokonce si tak mohou mnozí lidé zlepšit i držení těla, i když se rozhodně nejedná o produkt, který by se o to nějak primárně pokoušel. Jen je to možné.

Sezení

V případě, že máte u domu zahrádku, a ještě stále nemáte ke stolu ty správné židle, možná byste nepohrdli speciálními venkovními vaky. Na rozdíl od interiérových variant jsou obdařeny nepromokavou vrstvou, která je chrání před rosou nebo deštěm. Jsou také mnohem odolnější vůči různým typům mechanického poškození.