Každá oslava narozenin pro děti musí být nezapomenutelná, plná zábavy a úžasná nejen pro oslavence, ale také pro všechny ostatní. To se může zdát jako úkol poněkud složitější, ne však nesplnitelný. Na co vše je třeba myslet a čím se dá událost odlišit od jiných, aby nesplynula s jinými?

Tajemství úspěchu spočívá v perfektně naprogramovaném časovém harmonogramu – nic nenechat náhodě a zaplnit každé volné okno. S plánováním je proto třeba začít dopředu a to klidně i měsíc dopředu. Začněte tím, že si stanovíte finanční rozpočet. Podle toho se pak můžete rozhodnout, zda se party bude konat doma či někde venku. Pořád je ale nutné dbát na to, co si přeje vaše ratolest – zábavu s kamarády či honosnou, ale nudnou oslavu?

cake-916253_960_720

Termín oslavy nemusí přímo korespondovat se dnem, kdy se dítě narodilo. Může se konat klidně týden až dva dopředu. Protože v případě, že by vyšla na prodloužený víkend, mohlo by se stát, že hodně kamarádů a známých se nebude moct účastnit, protože si někam vyjedou. Úplně nejvhodnější bude obtelefonovat alespoň nejbližší okolí a zjistit, jaké termíny by jim nejlépe vyhovovaly. O konečném datu je pozvané třeba zavčas informovat – taktéž až měsíc dopředu.

Zároveň je vhodné party ladit dle určitého tématu – piráti, království, loupežníci apod. Díky tomu bude pak jednodušší vytvořit tematické pozvánky a také výzdobu či hry. Na samotné pozvánce pak kromě dekoru nezapomeňte uvést jméno oslavence, místo konání, datu a čas, případně také konec oslavy (bude-li oslava fungovat na principu, že rodiče děti dovezou, pak si pro ně přijedou – nezůstanou).

mag-3344613_960_720

A čím učinit oslavu nezapomenutelnou? Přece zajímavými aktivitami, hrami a programem vůbec. Tak například:

  • Kouzelník pro děti zajistí nejen zábavný program, kdy dětem předvede nějaké triky, zároveň je do svého vystoupení zapojí, do programu vtáhne také rodiče. Někteří kouzelníci nabízí také modelování zvířátek z balonků.
  • Barvy na obličej, případně také obsluha, která to s nimi umí, bude jistě dobrá volba. Především zvolíte-li téma zvířecí.
  • Klauni dokážou děti zase rozesmát a zabavit různými hrami.
  • Skákací hrad už patří mezi nákladnější zábavu, ratolesti se při ní ale bezvadně vyřádí.
  • Stěna ze silného papíru, na níž si děti budou moci kreslit.
  • Diskotéka

Jako poděkování je dobré malé hosty obdarovat nějakým dárečkem na konci. Například něco, co přímo souvisí s oslavou (omalovánky, nálepky) či drobné sladkosti (lentilky, lízátka). Děti potěšíte a navíc nepůjdou domů s prázdnou.