Jestliže máte v úmyslu pořídit si zahradní bazén větších rozměrů, určitě budete potřebovat několik zásadních věcí. Tou první bude pochopitelně dostatek místa. Při instalaci se nesmí zapomínat, že je zapotřebí mít ještě dostatečný prostor kolem samotného bazénu. Další z věcí, na kterou by se nemělo zapomínat, je nenakloněný terén. Tudíž rovina.

dětské brouzdaliště

 • I když by to asi mohlo vypadat celkem zajímavě, pokud bychom měli z jedné strany dětské brouzdaliště a z té druhé prostor pouze pro odvážné plavce.
 • Jen by nám asi samotná nádoba moc dlouho nevydržela a po chvíli bychom měli to brouzdaliště po celé zahradě.

Další z důležitých věcí je geotextilie pod bazén. Tato plachta slouží jako ochrana dna bazénu po celou dobu, co ho máme na zahradě. Pokud by byla podlaha v přímém kontaktu s terénem, mohla by se natolik poškodit, že bychom mohli na příští rok koupit rovnou nový bazén. Jistě je tedy možnost izolace pomocí geotextilie rozumnější variantou. V případě, že si vyberete opravdovou kvalitu, budete mít jistotu, že přes ni nebude prorůstat vegetace, a kromě toho se také sníží mechanické namáhání dna vašeho bazénu.

křesla k bazénu

Velikost pro každý bazén

Geotextilní podložka se vyrábí v mnoha velikostních variantách. Od průměru bazénu dva a půl metru až do průměru vašeho zahradního koupaliště, který bude mít čtyři a půl metru. Výrobci těchto fólií, které jsou zhotovené z hustě tkaného materiálu, doporučují vytvořit nejprve vhodný povrch. Tím by měla být vrstva prosáté zeminy nebo jemného písku. Pochopitelně bez kamínků a ostrých předmětů.

nafukovací bazének

 • Barvy se většinou volí tmavé. Buď černá nebo šedá.
  • I to je logické.
  • Světlé odstíny by přitahovaly hmyz a ten by nám znepříjemnil koupání svým obtěžováním.
  • Navíc bychom ho ráno našli spoustu utopeného ve vodě.
  • Pokud jsme ovšem prozíravě nedali vhodnou ochranu i na vrchní část bazénu.